تبلیغات
والمستشهدین بین یدیه - خصوصیات خودی وغیر خودی
شنبه 20 فروردین 1390  05:24 ب.ظ    ویرایش: شنبه 20 فروردین 1390 05:29 ب.ظ
توسط:
نوع مطلب: تحلیلی ،

      2. جاذبه‌ و دافعه‌ و  نفاق


جاذبه‌ و دافعه‌ از نشانه‌های‌ بارز خودی‌ها است‌. خودی‌ها، در پرتو یكدلی‌،هم‌ جاذبه‌ دارند و هم‌ دافعه‌؛ یعنی‌ به‌ سبب‌ دوست‌ داشتن‌ خوبان‌ و اولیای‌ خدا ونیز اعمال‌ و رفتار پسندیده‌، نیكان‌ دوستشان‌ دارند و به‌ آن‌ها عشق‌ و ارادت‌می‌ورزند و به‌ دلیل‌ دشمنی‌ با نامحرمان‌ و بیگانگان‌ و برخوردهای‌اصولی‌شان‌، دشمنانی‌ دارند كینه‌ توز، لجوج‌ و حسود؛ به‌ عبارت‌ دیگر، باگروهی‌ دوستند و با جمعی‌ دشمن‌ و در واقع‌ دوست‌ ساز و دشمن‌ سازند. غیرخودی‌ها تنها جاذبه‌ دارند؛ با همه‌ كنار می‌آیند. در ظاهر، همه افراد را تحمل‌می‌كنند و به‌ خاطر هدفی‌ كه‌ دارند، دشمنی‌ كسی‌ را بر نمی‌انگیزند ؛ به‌ عبارت‌دیگر، منافق‌ و دو چهره‌اند. این‌ ویژگی‌ سبب‌ می‌شود آن‌ها با هر فرد و جناحی‌حتی‌ بیگانه‌ و ستمگر كنار آیند و دوستی‌ طبقات‌ مختلف‌ و صاحبان‌ ایده‌های‌متفاوت‌ را جلب‌ كنند. اینان‌ همان‌ بیماردلانی‌ هستند كه‌ زبان‌ و قلمشان‌ پیوسته‌در جهت‌ جلب‌ حمایت‌ بیگانه‌ در حركت‌ است‌ و به‌ پندار خویش‌ برای‌ آینده‌مصلحت‌ سنجی‌ می‌كنند تا با چرخش‌ اوضاع‌ و شكست‌ اسلام‌ جایی‌ برای‌ خودداشته‌ باشند. این‌ تزلزل‌ و سر درگمی‌ از آنان‌ موجوداتی‌ سست‌ عنصر، بی‌اراده‌و خود باخته‌ ساخته‌ است‌؛ به‌ گونه‌ای‌ كه‌ در هر موقعیتی‌، به‌ فراخور وضع‌موجود، به‌ سویی‌ گرایش‌ می‌یابند.

اینان‌ با ایجاد فتنه‌، آشوب‌، جنگ‌ روانی‌ و شایعه‌ پراكنی‌، سلب‌ امید ونشاط‌ مردم‌ و تخریب‌ وحدت‌ ملی‌ در پی‌ واژگون‌ كردن‌ حكومت‌ اسلامی‌اند.مقام‌ معظم‌ رهبری‌ در باره این‌ صفت‌ غیرخودی‌ها می‌فرماید:

چیزی‌ كه‌ توانست‌ در صدر اسلام‌ كوشش‌ مجاهدین‌ صدر اسلام‌ را،سربازان‌ اسلام‌ و حتی‌ خود پیامبر حق‌ و بهترین‌ مؤمنین‌ را در نهایت‌معطل‌ بگذارد، نیروها و لشكریان‌ دشمنان‌ قداره‌بند نبود، بلكه‌ حیله‌هاو مكرها و خدعه‌های‌ دشمنان‌ نقابدار منافق‌ بود.

این‌ ویژگی‌ غیرخودی‌ها صفاتی‌ دیگر در آنان‌ پدید می‌آورد. امیرمؤمنان‌علی‌(ع) در خطبه‌ای‌ این‌ صفات‌ را بر می‌شمارد و در پایان‌ آنان‌ را «حزب‌شیطان‌» می‌خواند.

1. خود گمراه‌ و گمراه‌ كننده دیگرانند.  
2. خطاكار و خطااندازند.      
3. زبان‌ها و چهره‌های‌ متفاوت‌ دارند.   
4. نفوذی‌، فرصت‌ طلب‌ و خائنند و با ظواهر فریبنده‌ در هر دلی‌ رخنه‌می‌كنند.   
5. بد باطن‌ و خوش‌ منظرند و باطل‌ خویش‌ را حق‌ می‌نمایانند.        
6. در نهان‌ توطئه‌ كارند.       
7. نومید كننده مردم‌ امیدوارند.          
8. اهل‌ تملق‌ و چاپلوسی‌اند.
9. بر پاكننده جنگ‌ روانی‌اند. 
10. شبهه‌ افكن‌ و مغالطه‌ كارند.        
11. از اصلاح‌ سخن‌ می‌گویند؛ اما كردارشان‌ دردی‌ است‌ بی‌درمان‌.


ادامه دارد...

   


نظرات()  
هییت مكتب الشهدای شیراز
چهارشنبه 24 فروردین 1390 05:59 ب.ظ
هییت مكتب الشهدای شیراز
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

والمستشهدین بین یدیه

همه آمدایم تا.....به سوی او رویم......